Botox - gładka twarz bez chirurga

Botox – gładka twarz bez chirurga

Botox – gładka twarz bez chirurga – żyjemy w świecie, w którym liczy się wygląd. Górnolotne słowa o wyższości charakteru nad wyglądem często nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Media kształtują pewien wzór wyglądu, w którym brakuje miejsca na starzenie się przed 55 rokiem życiem.  Człowiek powinien wyglądać młodo, mieć gładką cerę, bez zmarszczek i innych zmian skórnych.

Gwiazdy i celebryci mają piękne zdjęcia, na których ich twarz wygląda lepiej niż u nastolatki, pomimo nieraz zaawansowanego wieku. Nie jest to dzieło jedynie obróbki graficznej zdjęcia, ale efekt stosowania medycyny estetycznej. Pogromcą „kurzych łapek” jest zabieg botox- likwidacja zmarszczek.

Przyczyny popularności botoksu

Botox- likwidacja zmarszczek to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa to prawdziwy hit w medycynie estetycznej. Modę na nią zapoczątkowały wielkie gwiazdy i z biegiem lat botox -likwidacja zmarszczek zyskała na popularności wśród szerokiego kręgu kobiet. Od kilku lat z botoksu korzystają również mężczyźni. Na ostrzyknięcie decydują się osoby w różnym wieku, kiedy dostrzegają, że ich cera nie jest wystarczająco gładka i jędrna. Szybkie efekty wygładzenia skóry bez użycia skalpela. Botox – likwidacja zmarszczek jest stosunkowo tani, jak na zabiegi medycyny estetycznej. Warto wiedzieć, że botoks ma także działanie zapobiegawcze – blokuje działanie mięśni, przez co przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek. Botulina u osób młodych zapobiega powstawaniu zmarszczek, a u osób starszych wygładza istniejące zmarszczki.

Działanie botoksu w poszczególnych częściach twarzy

Botox - gładka twarz bez chirurga
Botox – gładka twarz bez chirurga

Wstrzyknięcie botoksu w czoło blokuje płytkę nerwowo-mięśniową mięśnia naczasznego i w zależności od ilości preparatu uzyskujemy mniejszą lub większą ruchomość czoła, a więc wygładzenie zmarszczek i zapobieganie powstawaniu nowych. Botox- likwidacja zmarszczek działa przez około 6 miesięcy.  Ma to swoje dobre i złe strony: w razie efektu dalekiego od zaplanowanego, wiemy, że efekt jest przejściowy i po pół roku wszystko wróci do normy. Z drugiej strony, to nie jest dobra wiadomość dla  osób, które są zadowolone z efektu, ponieważ za 6 miesięcy skóra nie będzie tak jędrna i trzeba będzie powtórzyć zabieg. Można zablokować całkowicie ruchy czołem lub zdecydować się na botox likwidacja zmarszczek  z możliwością poruszania brwiami. Zwykle wykonuje się 5-6 wkłuć, zabieg trwa do 10 minut.  Botox jest wstrzykiwany w okolice oczu w celu pozbycia się „kurzych łapek”, to znaczy zmarszczek mimicznych pojawiających się w okolicach oczu. „Kurze łapki” dodają lat. Ilość użytej toksyny botulinowej zależy od głębokości zmarszczek i oczekiwań klientki/klienta.  Wstrzyknięcie botoksu nie wymaga specjalnego przygotowania.  Podczas rozmowy lekarz pyta o stan zdrowia, informuje o przeciwwskazaniach i ocenia rozległość oraz głębokość zmarszczek. Na podstawie oględzin dobiera ilość preparatu i określa, ile wstrzyknięć będzie trzeba wykonać. Zabieg z użyciem botoksu jest jednym z najszybszych i najmniej bolesnych w medycynie estetycznej.

Możliwe powikłania po zabiegu z botoksem

Powikłania po botoksie mogą wystąpić jak po każdym zabiegu. Jednak są one bardzo rzadkie – wielu lekarzy medycyny estetycznej przez lata nie obserwuje skutków ubocznych u swoich pacjentek/pacjentów. Przez kilka godzin osoba, która poddała się zabiegowi botoksu, może odczuwać obrzęk i bolesność wstrzykniętego miejsca, bo jest normalne po zastrzykach. Może pojawić się swędzenie lub mrowienie. Ciężkie powikłania po botoksie – likwidacji zmarszczek, typu: wstrząs anafilaktyczny, zaburzenia czucia, podwójne widzenie, powtarzające się bóle głowy występują niezmiernie rzadko i dlatego ten zabieg jest uznawany za bezpieczny.

Jak zachowywać się po zabiegu?

Pierwsze dni po zabiegu to czas czekania na efekty. Wiele zależy od postępowania osoby, która zdecydowała się na botox- likwidacja zmarszczek. Lekarze medycyny estetycznej radzą, aby przez pięć godzin po wstrzyknięciu unikać pochylania się i pozycji leżącej. Przez dobę po zabiegu należy masowania i pocierania miejsc wkłucia. Przez dni nie powinno się chodzić do solarium i sauny. Należy unikać gorących kąpieli. Nie wolno wykonywać makijażu ani demakijażu przez cztery godziny od zabiegu. Przez tydzień należy unikać wysiłku fizycznego. Botox – likwidacja zmarszczek zaczyna działać 7 dni po zabiegu.

Botoks i mężczyźni

Nie tylko kobiety dbają o urodę i nie lubią zmarszczek. Coraz częściej panowie nie akceptują zmarszczek i decydują się na botoks. Warto zaznaczyć, że preparat działa na mężczyzn tak samo, jak na kobiety. Najczęściej na botox- likwidacja zmarszczek decydują się biznesmeni, którym zależy na wypoczętym, zrelaksowanym i pogodnym wyrazie twarzy. Botoks ma bardzo dużą zaletę – poprawia wygląd skóry twarzy bez operacji, czyli dodatkowego ryzyka i cierpienia. Poza tym jest to dość tani zabieg, więc coraz więcej osób chce spróbować wygładzić swoją twarz ze zmarszczek. Efektem botoksu jest także to, że skóra wygląda młodziej i jest wypoczęta.   Efekty widać już po pierwszym zabiegu.