Co lepsze lakier hybrydowy czy żel

Co lepsze lakier hybrydowy czy żel

Co lepsze lakier hybrydowy czy żel – wszystkie kobiety marzą o pięknych, zadbanych i przede wszystkim ozdobionych paznokciach. Problem w tym, że stosując klasyczne lakiery bardzo trudno jest osiągnąć długotrwałe efekty. Stąd też wiele kobiet decyduje się na hybrydy bądź żele. Można je zrobić w salonie kosmetycznym, a także w domowych warunkach, jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt. Pozostaje pytanie, co jest lepsze – hybryda czy żele?

Zalety i wady hybrydy

Hybryda to ostatnio jedna z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci. Jej wykonanie jest tak proste, że coraz więcej kobiet decyduje się robić ją w domowych warunkach. Wystarczy bowiem zakupić odpowiednie lakiery hybrydowe i inne narzędzia typu lampa utwardzająca. Za podstawowy zestaw zapłacimy około 100 zł, czyli mniej więcej tyle, ile u kosmetyczki za jednorazowe nałożenie hybrydy. Oczywiście jeżeli zależy nam na lepszym sprzęcie, musimy liczyć się z większymi wydatkami. Warto zainwestować, jeżeli chcemy robić paznokcie także innym kobietom otwierając mały, domowy salon kosmetyczny. Niemniej jednak  w przypadku, gdy sprzęt ma służyć jedynie nam, może być on z nieco niższej półki. Lakier hybrydowy ma za zadanie utwardzenie płytki i wzmocnienie paznokcia. Jest trwały, ponieważ utrzymuje się na płytce aż do czterech tygodni. Oczywiście wcześniej mogą pojawić się odrosty, dlatego sporo kobiet usuwa hybrydę już po dwóch tygodniach. Pomimo to hybryda i tak wytrzymuje na paznokciach dłużej, niż tradycyjny lakier. Zdjęcie lakieru hybrydowego jest bardzo proste. Wystarczy tylko użyć aceton lub specjalistyczne remover. Jego koszt nie powinien przekroczyć 30 zł, zatem hybryda w dalszym ciągu pozostaje tanią metodą zdobienia paznokci. Jej ogromnym minusem jest fakt, iż nie umożliwia przedłużania paznokcia. Owszem, można lekko wydłużyć paznokieć, jednak nie ma możliwości uzyskania efektu tipsów. Stąd też nie jest to dobra metoda dla tych, którzy posiadają krótkie paznokcie i marzą o ich wydłużeniu. Co więcej, nieumiejętne nałożenie i zdjęcie hybrydy może narobić więcej szkód, niż pożytku. Płytka ulegnie bowiem osłabieniu i niestety, zniszczeniu. Dlatego też często słyszymy, że paznokcie muszą dochodzić do swojego pierwotnego stanu nawet kilka miesięcy po zdjęciu hybrydy. Oczywiście jeżeli jest ona właściwie wykonana, to tak się nie dzieje. Pamiętajmy jednak, że do profesjonalnego nałożenia hybrydy potrzeba specjalisty.

Zalety i wady żeli

Co lepsze lakier hybrydowy czy żel
Co lepsze lakier hybrydowy czy żel

Żele również w bardzo prosty sposób nakłada się na paznokcie. Kolejne warstwy trzeba utwardzić, tak jak hybrydy, pod lampą. Niemniej jednak w przypadku żeli możliwe jest wykonanie licznych zdobień, na przykład z brokatu, cekinów i innych. Żele to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dużych zdolności manualnych – żel można zanurzyć w ozdobie, podczas gdy w przypadku hybryd jest to o wiele trudniejsze. Dlatego też na lakierze hybrydowym często spotykamy wzroki, które jednak trzeba umieć ładnie namalować. Żele utrzymują się na paznokciach nawet cztery tygodnie. Co więcej, w przypadku odrostów, możemy uzupełnić je o kolejną warstwę żelu. Nie jest to możliwe w przypadku hybrydy, którą trzeba zdjąć i od nowa wykonać cały manicure. Co ważne dla wielu kobiet, za pomocą żelu można przedłużyć paznokieć. Możemy więc uzyskać paznokieć dłuższy o tyle, ile zechcemy. Pamiętajmy jednak, że przedłużanie paznokci znacznie wydłuża czas wykonania całego manicure. Minusem żeli jest sposób ich zdejmowania. Niestety, żel trzeba spiłować z paznokcia, przez co można bardzo poważnie uszkodzić sobie płytkę. Oczywiście profesjonalne zdjęcie żelu eliminuje problem. Dodatkowo niektóre kobiety mają problem z uzyskaniem jednolitego koloru żelu. Na płytce mogą też powstawać zgrubienia, a kolejne warstwy może być trudno utwardzić.

Co wybrać?

Pozostaje pytanie, co jest lepsze: hybrydy czy żele? Otóż nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Przyjęło się, że żele bardziej niszczą paznokcie, przez co kobiety chętniej decydują się na hybrydę. Niemniej jednak umiejętnie wykonany manicure żelowy jest o wiele lepszym wyborem, niż nieumiejętnie wykonany manicure hybrydowy. Żele doskonale sprawdzają się w przypadku kobiet, którym szybko rosną paznokcie. Nieestetyczne odrosty można bowiem łatwo uzupełnić. Dodatkowo żele są bardziej wytrzymałe, jeśli wykonujemy dużo domowych obowiązków (pranie, sprzątanie, mycie naczyń). Hybryda zaś polecana jest kobietom, których paznokcie są kruche i łamliwe. Wygląda ona nieco naturalniej niż żele, stąd też jeżeli chcemy uzyskać taki efekt, lepiej wybrać hybrydę. Jeśli ma dla nas znaczenie cena, jaką zapłacimy w salonie kosmetycznym, wybierzmy hybrydę. Jej wykonania to koszt około 80-100 zł. Za żele zapłacimy minimum 100 zł, a jeśli zdecydujemy się na przedłużanie, nieco więcej. Jeżeli zaś chcemy robić sobie paznokcie w domowych warunkach, do prostych zdobień wystarczy hybryda. Jeśli jednak marzą nam się kolorowe, ozdobione paznokcie, wybierzmy żele. Wybór zależy więc przede wszystkim od naszych potrzeb i stanu naszych paznokci. Nie ma jednoznacznej i satysfakcjonującej odpowiedzi na to, czy lepszy żel, czy hybryda.