Esperal Poznań

Esperal Poznań

Esperal Poznań, nazywany potocznie wszywką alkoholową, stanowi farmakologiczny sposób leczenia choroby alkoholowej. Niestety, nie zawsze jest to skuteczna metoda, gdyż esperal i jego oddziaływanie jest niezwykle indywidualne. O ile wybranym pacjentom pomóc może w powróceniu do zwykłego życia, inni mogą nie zauważyć najmniejszego postępu podczas walki z chorobą alkoholową. Esperal jest bardzo popularny w naszym kraju, a wybrane osoby przechodziły zabieg jego wszycia sporą ilość razy. Niestety, nie pozostaje on wolny od efektów ubocznych i zanim zdecydujemy się na użycie go, powinniśmy zdawać sobie sprawę z wszelkich związanych z nim konsekwencji.

Esperal – czym jest?

Esperal Poznań, czyli tak zwana wszywka alkoholowa jest w rzeczywistości lekiem, który na rynku polskim już nie istnieje. Pod taką nazwą produkowano go jeszcze kilka lat temu i mocno zakorzeniła się ona w pamięci rodaków. Obecnie lekarze proponują pacjentom nie esperal, ale substancję, która zwana jest disulfiramem. Poza samą nazwą, nie istnieją pomiędzy nimi żadne różnice. Czynna substancja mocno działająca z alkoholem, pozostaje taka sama.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Chcąc wytłumaczyć zasadność sięgnięcia po esperal oraz całą ideę powstania takiego sposobu przeciwdziałania chorobie alkoholowej należy wyjaśnić, jaki wpływ wykazuje on na proces leczenia osób uzależnionych od alkoholu. Niestety, ale alkoholowa wszywka jest tylko jedną z części terapii. Jej najważniejszym celem będzie wywoływanie awersji do przyjęcia wysokoprocentowych płynów. Podobne metody stosowane są w czasie rzucania nałogu tytoniowego. pacjent, który poddał się wszyciu esperalu w parę minut po wypiciu napoju zawierającego alkohol, doświadczy wielu niezbyt przyjemnych efektów będących rezultatem reakcji alkoholu z substancją aktywną. W efekcie u takiej osoby nietolerancja na alkohol zwiększy się nawet dziesięć razy.

Skutki uboczne zastosowania Esperalu

Wśród efektów ubocznych użycia Esperalu w połączeniu z alkoholem, należy wymienić: 

 • lęki,
 • zaczerwienioną twarz,
 • przyspieszone bicie serca,
 • nagły skok ciśnienia,
 • uczucie duszności,
 • nadmierna potliwość,
 • zawroty głowy,
 • bóle głowy,
 • wymioty,
 • nudności.

Symptomy te mogą się utrzymywać nawet do kilkunastu godzin po spożyciu napoju wyskokowego, zaś zaczynają się najczęściej parę minut po wypiciu. W najgorszym razie spożycie alkoholu z wszywką alkoholową pod skórą, może się zakończyć zawałem mięśnia sercowego.

Jakie opinie ma Esperal?

Esperal PoznańOpinie związane z esperalem są różnorodne. Tak samo jak w wielu innych metodach albo pomocniczych środkach w wychodzeniu z alkoholizmu. Niektórym osobom esperal gwarantuje stałą abstynencje, gdyż po długim czasie nie picia są już na tyle silne i oswojone z sytuacją, aby wytrwać w postanowieniu i nie zmieniać tego. Dla innych zaś informacja, iż alkoholowa wszywka działa wyłącznie przez wybrany czas i to ona jest przyczyną niezbyt przyjemnych symptomów, nie zaś alkohol sam w sobie wzmaga proces, tak zwanego odliczania do ostatniego dnia oddziaływania specyfiku.

Znacznie lepsze rezultaty mogą zostać osiągnięte, kiedy wszywka alkoholowa zostanie zastosowana w połączeniu z odpowiednią terapią. Mogą to być chociażby spotkania w gronie anonimowych alkoholików czy też sesje indywidualne z terapeutą.

W sieci zapoznać się możemy z wieloma opiniami na temat tego, iż ktoś podjął decyzję odnośnie zastosowania u niego wszywki alkoholowej, przykładowo już cztery razy w swoim życiu i zaplanowałem następny albo wpisy takich osób, które mimo wszywki nie dawały rady przestać pić i nierzadko trafiały do szpitala. Na pewno plus stanowi fakt, iż podczas oddziaływania substancji wchodzących w reakcję z napojami wyskokowymi dla osób pijących i ich rodzin, nawet parę miesięcy świętego spokoju może wykazać znakomity wpływ. Jeżeli zaś osoba uzależniona ograniczy używkę wyłącznie na czas zaszycia, po czym wróci do nałogu i po pewnym czasie zdecyduje się znowu na esperal znaczy to, iż w jego wypadku lek nie wykazuje właściwego zastosowania i traktuje się go w roli doraźnej pomocy, nie zaś jako próbę zupełnego rozwiązania problemu.

Zabieg wszycia esperalu – przeciwwskazania

 • psychoza,
 • niedoczynność tarczycy,
 • choroby wątroby,
 • choroby nerek,
 • padaczka,
 • cukrzyca,
 • schorzenia układu oddechowego.

Esperal – jak długo działa?

Esperal pod postacią wszywki może działać do kilku miesięcy, zwykle dziewięć, niemniej jednak u wybranych osób przykre efekty po spożywaniu napojów alkoholowych spotęgowane oddziaływaniem specyfiku, mogą utrzymywać się nawet przez cały rok. To jedna z przyczyn, dla których stanowi on tak powszechny element antyalkoholowej terapii.

Zalecenia w przypadku wszywki alkoholowej

 Wszywkę alkoholową stosuje się na życzenie osoby uzależnionej, niemniej jednak razem z jej zastosowaniem dobrze będzie podjąć odpowiednią terapię psychologiczną. Zwykle przynosi to najlepsze długoterminowe rezultaty. Jest tak, ponieważ terapia uzależnienia od alkoholu nie opiera się wyłącznie na toczeniu walki z nałogiem, zaś właściwie na pogodzeniu się z nim.