Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym? Bardzo dużo osób planuje otworzyć stoisko w centrum handlowym. Zastanawiasz się, ile to wszystko kosztuje? Od czego zależą finalne ceny? Jakie są inne wydatki? O tym wszystkim przeczytasz w naszym poniższym poradniku.

Od czego zależą koszty?

Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?
Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Coraz więcej osób decyduje się właśnie na swoje stoisko w centrum handlowym. Okazuje się, że stawki są zależne tak naprawdę minimum od kilku czynników. Wszystko zaraz dokładnie wyjaśnimy. Co jest zatem kluczowe? To na pewno miasto, gdzie ma znajdować się stoisko w markecie. Gdzie płaci się najdrożej? Na szczycie listy nie ma żadnych niespodzianek. Najdrożej jest oczywiście w stolicy, czyli Warszawie. Niemało za stoisko w markecie trzeba zapłacić w Krakowie, czy Wrocławiu. Nieco mniejsze stawki obowiązują natomiast w Poznaniu i Katowicach. Co jeszcze jest ważne na tej płaszczyźnie? Od czego zależy koszt wynajmu? Na pewno jest to lokalizacja w danej galerii. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pewne punkty są dużo bardziej popularne od innych. Chodzi nam na przykład o parter – blisko wejścia. Tam nie brakuje bowiem ludzi, którzy wchodzą do danego centrum handlowego. Siłą rzeczy takie stoisko w markecie (znajdujące się w tych okolicach) ma naprawdę spore szanse na wzbudzenia zainteresowania i tym samym na zarabianie dużej ilości pieniędzy – każdego kolejnego miesiąca w czasie trwania roku kalendarzowego. Co jeszcze jest tutaj ważne? Za jakie miejsca płaci się najwięcej? Nie da się ukryć, że chodzi o stoisko w markecie, które znajduje się obok innych podmiotów. Takich, gdzie nie brakuje ruchu. W tym gronie są zaś na przykład supermarkety lub (w mniejszym stopniu) sklepy z elementami garderoby. Jeśli lokalizacja będzie dogodna, to trzeba liczyć się z większymi stawkami. Jest to jednak sprawa całkowicie zrozumiała. Dużo osób mimo wszystko się jednak na to decyduje. Wolą zapłacić nieco więcej, ale mieć świadomość, że ich usługi oraz produkty będą właściwie wypromowane. Sama dogodna lokalizacja to już w pewnym stopniu bardzo dobra reklama konkretnego biznesu.

Z jakimi stawkami należy się liczyć?

Ta kwestia zależy od kilku czynników, które zostały wymienione powyżej. O czym tutaj jeszcze nie powinno się zapominać? Stawki zależą także między innymi od okresu, na jaki ma być podpisana ewentualna umowa. Niektórzy chcą posiadać stoisko w markecie na przykład tylko na jeden rok. Chyba każdy ma świadomość, że wtedy trzeba liczyć się z większymi stawkami w porównaniu do wynajmu przez (na przykład) trzy, cztery lata itp. Ten drugi przypadek jest bardziej korzystny dla najemcy. Jest on zatem w stanie zaproponować bardziej atrakcyjne warunki na płaszczyźnie finansowej. Z jakimi zatem stawkami trzeba się finalnie liczyć? Oczywiście, nie możemy dać naszym czytelnikom jednoznacznej odpowiedzi, która będzie adekwatna do każdego centrum handlowego na terenie całej Polski. Przyjmuje się jednak, że wyspa w galerii to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy PLN. To fakt, nie jest tanio. W większości przypadków można sprzedawać produkty albo świadczyć usługi za kilka tysięcy PLN. Czy opłaca się jednak otwierać własne stoisku na terenie takiego konkretnego podmiotu? Wszystko tak naprawdę zależy od kilku czynników. Między innymi chodzi o jakość asortymentu. Dogodna lokalizacja także ma znaczenie. Co jeszcze jest kluczowe? Na terenie każdej galerii handlowej nie brakuje konkurencji. Trzeba zatem się pozytywnie wyróżniać. Nic zatem dziwnego, że sporo osób decyduje się na profesjonalne projektowanie stoisk handlowych. Jest ono wykonywane przez fachowców. Warto wiedzieć, że projektowanie stoisk handlowych to szansa na to, by konkretne miejsca naprawdę dobrze się prezentowały. Ma to zaś wpływ na przyciąganie Klientów. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na usługi fachowców. Porządne projekty stoisk handlowych powstają bardzo szybko. Dodatkowo są one wykonywane dokładnie i precyzyjnie. Poza tym projekty stoisk handlowych wcale tak dużo nie kosztują, jak komuś mogło wydawać się na samym początku analizowania tego konkretnego tematu.

Zobacz również:

Jakie są inne wydatki?

O co jeszcze należy zadbać? Są to bez wątpienia meble sklepowe na wymiar. Warto zdecydować się na porządne firmy wykonujące takie elementy. Wtedy meble sklepowe na wymiar będą idealnie dopasowane do wielkości konkretnej wyspy na terenie centrum handlowego. Warto bowiem wiedzieć, że zakup mebli leży w gestii właścicieli. Jakie meble sklepowe na zamówienie warto posiadać? Nie tylko trzeba mieć elementy wyposażenia służące na przykład do przechowywania określonych towarów. Poza tym warto tak samo zdecydować się na meble sklepowe na zamówienie, które będą służyły sprzedawcy do siedzenia itp. Tak, by zapewnić mu odpowiedni komfort w czasie pracy. A trzeba wiedzieć, że wyspy w galeriach handlowych są często obsługiwane nawet przez kilkanaście godzin każdego kolejnego dnia (poza niedzielami). Nie wiesz, na co się zdecydować? W takiej sytuacji poproś o pomoc fachowców. Dzięki temu wybierzesz odpowiednie meble sklepowe na zamówienie.