Jak połączyć Apple Watch z Androidem?

Jak połączyć Apple Watch z Androidem?

Jak połączyć Apple Watch z Androidem? Apple Watch to jedno z najpopularniejszych urządzeń od producenta z jabłkiem w logo. Jest to inteligentny zegarek, który ma ogromne powodzenie wśród użytkowników z całego świata. Apple Watch pochodzi od renomowanego producenta, jednak to nie jedyne jego zalety.

Do najważniejszych zalet Apple Watch zaliczamy ogromną liczbę funkcjonalności oraz nowoczesny, bardzo atrakcyjny design. Po takie zegarki sięgają również osoby, które lubią otaczać się gadżetami wysokiej klasy. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czy połączenie Apple Watch z Androidem jest możliwe. Zapraszamy do wnikliwej lektury!

Połączenie Apple Watch z Androidem – najważniejsze informacje

Serwis Apple to miejsce, do którego najlepiej jest udać się, by uzyskać najważniejsze informacje na temat zasad korzystania z zegarków tego popularnego producenta. Niektórzy wolą jednak, aby zanim udadzą się do serwisu Apple, poszukać informacji w internecie. Nie ma w tym nic dziwnego. Serwis Apple nie znajduje się w każdej miejscowości, a pozyskanie niezbędnych informacji w internecie jest zdecydowanie mniej czasochłonne. Serii Apple Watch jest kilka. Warto zatem przed zakupem jakiegokolwiek zegarka dokładnie zastanowić się nad tym, który z nich najpełniej odpowiada naszym oczekiwaniom. Połączenie Apple Watch z innymi urządzeniami należącymi do tej samej marki nie powinno sprawiać żadnych trudności. Sparowanie dwóch urządzeń od Apple z pewnością będzie możliwe. Sporo osób zastanawia się, czy serwis Apple umożliwia połączenie Apple Watch z Androidem. Specjalnie dla naszych Czytelników bardzo dokładnie to sprawdziliśmy. Jak dowiedzieliśmy się w serwisie Apple, smartwatche tej marki nie mogą być połączone z telefonami wyposażonymi w system Android. Gdy spróbujemy uzyskać połączenie Bluetooth między dwoma takimi urządzeniami, niestety nie dojdzie ono do skutku. Niektórzy użytkownicy wskazują jednak, że są sposoby, dzięki którym możliwe jest obejście różnic systemowych. O jakich sposobach mowa? Szczegóły poniżej.

Jak połączyć Apple Watch z Androidem? Czy to w ogóle jest możliwe? 

Jak połączyć Apple Watch z Androidem?
Jak połączyć Apple Watch z Androidem?

Serwis Apple podkreśla, że parowanie zegarka wielofunkcyjnego Apple Watch ze smartfonami z systemem operacyjnym Android nie jest dobrym rozwiązaniem. Uzyskanie łączności za pomocą modułu łączności bezprzewodowej będzie niemożliwe. Osoby pracujące w tej firmie zadbały o to, aby uzyskanie połączenia między tymi dwoma różnymi systemami było całkowicie niemożliwe. Marce Apple zależy przecież na tym, aby jej użytkownicy mieli jak najwięcej sprzętów właśnie od niej. W tej chwili nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości zegarki Apple Watch miały w domyślnej wersji posiadać funkcję kompatybilności ze smartfonami opartymi na systemie operacyjnym Android. Okazuje się jednak, że jest pewna możliwość. Bez względu na to, w jakiej wersji posiadamy urządzenie, możemy niejako wymusić tak zwaną minimalną kompatybilność. Oczywiście, serwis Apple tego nie rekomenduje. Dokonywanie takich prób możliwe jest wyłącznie na własną odpowiedzialność danego użytkownika. Funkcjonalności oferowane przez Apple Watch w wersji domyślnej są dość istotnie ograniczone. W pierwszej kolejności należy dokładnie zastanowić się nad tym, czy dokonywanie konfiguracji będzie dobrym rozwiązaniem. Warto również wiedzieć o tym, że nie ma takiego sposobu na sparowanie Apple Watch z Androidem w taki sposób, aby nie utracić istotnych cech naszego zegarka. Te osoby, które jeszcze nie kupiły Apple Watch, powinny dokładnie zastanowić się nad tym, czy jego zakup na pewno będzie dla nich w pełni korzystnym rozwiązaniem. 

Połączenie Apple Watch ze smartfonem z systemem Android – instrukcja 

Obejście systemowych ograniczeń nałożonych przez serwis Apple nie jest łatwe. Dodatkowo, gdy zdecydujemy się na taki krok, musimy liczyć się z tym, że funkcjonalności naszego smartwatcha będą zauważalnie mniejsze. Najważniejsze jest, aby zegarek posiadał moduł LTE, czyli zapewniał nam mobilne połączenie internetowe. W trakcie konfiguracji musimy posiadać także smartfon iPhone. Jeśli go nie mamy, przeprowadzenie połączenia Apple Watch z Androidem okaże się fiaskiem. Poniżej dokładna instrukcja na połączenie Apple Watch ze smartfonem z systemem operacyjnym Android. Na samym początku uzyskujemy parowanie pomiędzy zegarkiem wielofunkcyjnym Apple Watch oraz smartfonem iPhone. Uwaga: trzeba dokładnie zweryfikować, czy oba urządzenia pracują ze sobą we właściwy sposób. Kolejno, trzeba wyłączyć oba urządzenia, czyli zarówno smartwatch jak i iPhone. Z iPhone’a wyciągamy kartę SIM. Potem przekładamy ją do smartfona z systemem Android. Należy zwracać uwagę na to, czy oba urządzenia posiadają kartę w tym samym formacie. Na sam koniec uruchamiamy smartfona z systemem operacyjnym Android, później zegarek wielofunkcyjny Apple Watch. Gdy wykonamy wszystkie te kroki zgodnie z tą instrukcją, połączenie pomiędzy urządzeniami powinno być już w pełni aktywowane. Ogromnym minusem takiego parowania jest jednak fakt, iż potrzebujemy do niego iPhone’a. Możemy jednak pożyczyć smartfon tej marki od kogoś bliskiego lub znajomego.