Jak powinien ubierać się mężczyzna? Poradnik odzieżowy prawdziwego faceta

Jak powinien ubierać się mężczyzna? Poradnik odzieżowy prawdziwego faceta

Jak powinien ubierać się mężczyzna? Poradnik odzieżowy prawdziwego faceta – mówi się, że ubranie świadczy o człowieku. To na nie zwraca się uwagę w pierwszej kolejności i to jego wybór jest w stanie zmienić postrzeganie na nasz temat u wszystkich tych, z którymi się spotykamy. Jest szczególnie ważne dla mężczyzny, bo pozwala mu wyrazić siebie, ale też po prostu czuć się dobrze w każdej sytuacji.

Jak i kiedy jednak wybrać ekskluzywną odzież męską, by ta rzeczywiście pasowała do nas? Dlaczego ważne jest przyłożenie się do tego i czym jest w niej ta właśnie “ekskluzywność”? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem odzieżowym.

Dlaczego mężczyzna powinien dbać o to, co nosi?

Istnieje przekonanie, wcale zresztą niebezpodstawne, że ubranie jest wizytówką każdego faceta. Jest ono bardzo prawdziwe, gdyż ekskluzywna odzież męska, którą będzie nosił będzie czymś, na co zwrócą uwagę kobiety i co wywołuje sympatię i szacunek również u innych mężczyzn. To ona wskazuje na charakter faceta i podkreśla cechy, z którymi trzeba się liczyć jeszcze przed zagadaniem do niego. Odpowiednia odzież wpływa też znacząco na komfort jej noszenia, a zatem to, jak czuje się w niej facet. Jest ważnym czynnikiem w budowaniu pewności siebie, ale i poczucia męskości. Można ją więc nazwać kluczową w życiu każdego mężczyzny.

Jaką odzież powinien nosić prawdziwy facet?

Choć tak naprawdę ciężkie jest określenie tego, jaka powinna być ekskluzywna odzież męska specjalnie dla nas, można z łatwością wskazać podstawowe cechy, którymi powinna się odznaczać – niezależnie od wyboru konkretnego jej elementu czy pasującego do naszych gustów, wymagań i oczekiwań kroju. Pamiętajmy więc, żeby wybierana przez nas odzież cechowała się:

  • komfortem noszenia – mężczyzna musi czuć się dobrze w tym, co nosi. Nie powinno to w żaden sposób krępować jego ruchów. Komfort ma niebagatelne znaczenie w budowaniu pewności siebie – jednej z cech, które uważane są za najbardziej męskie;
  • praktycznością – ubranie noszone przez mężczyznę nie powinno być przeznaczone “wyłącznie na jedną okazję”. Weźmy jako przykład marynarkę – choć tę dobrą założymy na ślub naszego znajomego, będzie ona też stanowiła idealne dopełnienie dżinsów na bardziej casualowe wyjście;
  • dopasowaniem do okazji – w szafie każdego mężczyzny powinien się znajdować strój na każdą okazję – facet nie może spotkać się z sytuacją, w której “nie ma czego na siebie założyć” – to w końcu domena kobiet. Kupując odzież dobierzmy ją do zastosowania – pamiętajmy, że wybierając się na przyjęcie nie wybierzemy do niego butów sportowych i krótkich spodenek, a idąc pobiegać – garnituru;
  • zgodnością z panującymi trendami – choć interesowanie się modą nie jest domeną faceta, powinien on być świadomy tego, co współcześnie się nosi, a co uważane jest raczej za obciach; wybierana przez niego odzież powinna wpisywać się w standardy, ale i nie być przestarzała i dawno już przez nikogo nienoszona.

Ekskluzywna odzież męska – gdzie się w nią zaopatrzyć?

Jak powinien ubierać się mężczyzna? Poradnik odzieżowy prawdziwego faceta
Jak powinien ubierać się mężczyzna? Poradnik odzieżowy prawdziwego faceta

Kupując odzież męską w dzisiejszych czasach zazwyczaj udajemy się do popularnych sieciówek, przymierzam, oglądamy, a w końcu – często zniechęceni, zniecierpliwieni i znudzeni – idziemy na kompromis i kupujemy to, co “nie wygląda źle”. Czy chodzenie na kompromisy leży w naturze mężczyzny? Zdecydowanie nie! Właśnie dlatego powinniśmy wybierać wyłącznie takie sklepy, które oferują iście ekskluzywną odzież męską i choć można ją wyłowić również we wspomnianych sieciówkach, nie są one jej jedynym, a na pewno nie najlepszym źródłem.

Po coś takiego, jak ekskluzywna odzież męska możemy dziś sięgnąć do sklepów internetowych. W ich obrębie znajdziemy zdecydowanie największy jej wybór, ale też najniższe ceny (bo takie pozbawione chociażby marży galerii handlowych). Internet wiąże się jednak z pewnym ryzykiem – ubrania często wyglądają inaczej na zdjęciach (zwykle nie z winy sklepu, ale chociażby wyświetlającego je monitora), a inaczej na rzeczywistości i na naszym ciele. Jest na to jednak rozwiązanie.

Większość sklepów internetowych z tego typu odzieżą działa również stacjonarnie (choć oferuje wtedy te same produkty w wyższych cenach). Odwiedzając tego typu sklep specjalistyczny będziemy mogli przymierzyć dane produkty na sobie, ale też zaczerpnąć rady osób znających się na rzeczy – jeżeli oczywiście będziemy tego potrzebowali. Zakup będziemy w stanie sfinalizować czy to w sieci (znając już rozmiar i wszystko to, co jest konieczne do podjęcia właściwej decyzji), czy też właśnie stacjonarnie.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana ekskluzywna odzież męska jest w stanie być naszą kompanką zarówno przy wyjściach towarzyskich, jak i w czasie dnia codziennego. Pozwoli nam wyrazić siebie, ale też odpowiednio podkreślić wszystkie nasze męskie cechy, jednocześnie zwracając uwagę na to, że mamy dobry gust i nie boimy się go wyrazić właśnie w tak widoczny i pewny siebie sposób. Sztuką nie jest więc kupowanie byle jakiego ciucha w sieciówce i noszenie go z dumą. Tą potrafi być postawienie na coś najbardziej odpowiadającego naszemu charakterowi – niekoniecznie taniego i towarzyszącego nam zaledwie przez jeden sezon,