Jak wybrać materac dla dziecka?

Jak wybrać materac dla dziecka?

Jak wybrać materac dla dziecka? Znalezienie odpowiedniego materaca dla Twoich dzieci może nie być tak proste, jak Ci się wydawało. Dzieci są przecież różne i mają różne nawyki związane ze snem. Do tego dochodzi cały szereg cech, które należy wziąć pod uwagę. Począwszy od materiałów, poprzez rodzaj wsparcia, jakie zapewnia materac, aż po cenę.  A lista jest długa i długa. Przy tak wielu różnych wyborach i tak wielu czynnikach do rozważenia, znalezienie dobrego materaca dla Twoich dzieci może być przytłaczające.

Dlatego pomożemy Ci i pokażemy wszystkie opcje, jakie masz do wyboru. W ten sposób będziesz miał wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby dokonać najlepszego wyboru. Podczas gdy dobry nocny odpoczynek jest ważny dla każdego, prawda jest taka, że jest on jeszcze ważniejszy dla dzieci. Według badań, brak snu lub jakość snu może wpłynąć na życie dziecka na wiele sposobów. Może to zacząć się od problemów z koncentracją w szkole, niewłaściwym zachowaniem, a nawet objawami ADHD. Tak więc, chcesz się upewnić, że wybierzesz najlepszy materac dla swoich dzieci, aby mogły one dobrze się wyspać każdej nocy.

Na to warto zwrócić uwagę

Kiedy szukasz najlepszego materaca dla swoich dzieci, im jest on gęstszy, tym lepiej. Gęstość materaca można sprawdzić po jego twardości. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest to, aby materac zaczął się zapadać. Jednym z najlepszych testów, jakie możesz wykonać, aby sprawdzić gęstość materaca, jest ściśnięcie dłońmi boków materaca. Jeśli jesteś w stanie go lekko ścisnąć, nie jest on wystarczająco gęsty i nie będzie trwały. Jedną z głównych zalet materacy sprężynowych jest to, że zazwyczaj są one trwalsze niż piankowe. A jedynym powodem tego jest fakt, że zawierają one cewki wykonane ze stali. Głównym celem stosowania cewek jest zapewnienie, że materac jest w stanie utrzymać ciśnienie w czasie. Dlatego należy szukać materaca, który ma co najmniej 150 zwojów. Im mniejsza liczba zwojów, tym krótsza żywotność materaca. Kiedy szukasz materaca dla swoich dzieci, musisz się upewnić, że jest on wodoodporny. Przecież wiesz, jakie są niemowlęta i dzieci. Kiedy są jeszcze niemowlętami, możesz się spodziewać, że będą sikać, robić kupę, rozlewać butelki, a nawet wymiotować. A kiedy będą trochę starsze, problemy nie znikną z dnia na dzień. Dlatego upewnij się, że materac, który kupujesz jest wodoodporny, lub przynajmniej kup wodoodporny pokrowiec, aby go chronić.

Bezpieczny materac

Jak wybrać materac dla dziecka?
Jak wybrać materac dla dziecka?

Materace mają tendencję do gromadzenia roztoczy, co może być problemem dla wszystkich dzieci, zwłaszcza tych, które cierpią na alergie. Upewnij się więc, że materac, który kupujesz nadaje się do prania. Jedno jest pewne, kochamy nasze dzieci i chcemy, aby były bezpieczne, bez względu na to, czy śpią, czy nie. Dlatego właśnie powinieneś rozważyć zakup organicznego materaca. Tego typu materace nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, takich jak poliuretan, lotne związki organiczne, ftalany, środki zmniejszające palność lub inne opary czy metale ciężkie. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że kupujesz ekologiczny materac dla swoich dzieci jest sprawdzenie, czy ma on odpowiedni certyfikat. Wiele materacy dostępnych na rynku zawiera pewne rodzaje chemikaliów. Ale wiesz, jak mogą one wpłynąć na zdrowie Twoich dzieci i chcesz ich uniknąć. Tak więc, jak wspomniano wcześniej, zawsze sprawdzaj jakie materac ma certyfikaty. Jeśli masz materac w domu, zauważysz dziwny zapach po jego rozpakowaniu. Jest to tzw. odgazowanie. Zapach ten i jego intensywność różnią się w zależności od materiału, z którego materac jest wykonany. Niemniej jednak, niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, przed rozpakowaniem materaca należy upewnić się, że w pomieszczeniu jest dobra cyrkulacja powietrza. Pozwoli to uniknąć ewentualnych bólów głowy. Mimo, że wydzielany gaz nie jest szkodliwy, może przeszkadzać. Dlatego należy pozostawić materac w pokoju na kilka dni, aż zapach się ulotni.

Komfort jest ważny

Twardość materaca, który kupujesz dla swoich dzieci, zależy od ich wieku. Jednak większość materacy dziecięcych ma średni poziom twardości, który powinien być odpowiedni dla dzieci w każdym wieku. Jeśli jednak uważasz, że materac nie jest jeszcze wystarczająco twardy, możesz rozważyć zakup nakładki na materac, aby dostosować poziom twardości. Dzieci rosną szybko i z pewnością zauważysz, że od czasu zakupu materaca przybrały już sporo na wadze. Jest to znak, że dzieci rosną, ale może to również oznaczać, że materac nie jest już dla nich dobry. Dzieje się tak dlatego, że nie będzie on już w stanie być wystarczająco twardy dla ich nowej wagi. Dlatego zamiast kupować nowy materac, możesz po prostu kupić nakładkę na materac, która pozwoli Ci dostosować twardość materaca do nowej wagi dziecka. Jeśli zamierzasz kupić nowy materac dla swoich dzieci, musisz pamiętać, że nie będą one miały bocznych podpórek, jak to miało miejsce w ich łóżeczkach. Dlatego, aby dziecko mogło spać bezpiecznie, należy sprawdzić sprężystość materaca. Przed zakupem materaca należy zasięgnąć rad ekspertów, którzy dobiorą odpowiedni materac dla Twojego dziecka.