Jak wybrać najlepszą frezarkę do pedicure?

Jak wybrać najlepszą frezarkę do pedicure?

Jak wybrać najlepszą frezarkę do pedicure? Specjaliści z zakresu podologii dbają o to, aby nasze stopy zawsze wyglądały doskonale. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza, ale również wysokiej jakości sprzęt. Jednym z elementów niezbędnych w każdym salonie podologii są frezarki do pedicure. Jak wybrać najlepszą frezarkę do pedicure i na jakie aspekty szczególnie zwrócić uwagę? Odpowiadamy.

Funkcje frezarki do paznokci

Frezarka do pedicure, która stosowana jest w gabinetach podologii, spełnia wiele różnych funkcji. Sprzęt ten służy przede wszystkim do usuwania starego pedicure, przez co w bezpieczny sposób możemy usunąć lakier i innego rodzaju wspomagacze typu utwardzacz i tym podobne. Dodatkowo frezarka nadaje paznokciom odpowiedni kształt. W kontekście pedicure zwykle mówimy o paznokciach w kształcie kwadratów lub migdałków. Wszystko zależy od naturalnego kształtu paznokci u stóp i preferencji kobiety (lub mężczyzny). Frezarka służy również do zmatowienia i wygładzenia płytki paznokcia. Jest to szczególnie istotne, gdy na paznokciach ma zostać położony lakier. Dzięki frezarce można skrócić paznokcie zarówno te naturalne, jak i sztuczne. Jest to w pełni bezpieczny zabieg. Co więcej, pozwala na uzyskanie o wiele lepszych efektów, niż tradycyjne obcinanie paznokci i wyrównywanie pilnikiem. Frezarka usuwa skórki, nagnioty oraz odciski, przez co paznokieć jest jeszcze lepiej przygotowany do nałożenia lakieru. Nie oznacza to jednak, że frezarka stosowana jest jedynie wtedy, gdy podolog ma zająć się malowaniem paznokci. Wręcz przeciwnie – profesjonalny pedicure może, lecz nie musi być połączony ze zdobieniem paznokci. Chodzi bowiem przede wszystkim o to, aby dzięki frezarce lepiej zadbać o paznokcie, co pozwala na lepsze zachowanie ich higieny.

Frezarka do użytku domowego

Jak wybrać najlepszą frezarkę do pedicure?
Jak wybrać najlepszą frezarkę do pedicure?

Specjalista do spraw podologii świadczy usługi w profesjonalnych gabinetach, jednak sami również możemy wykonać pedicure z zastosowaniem frezarki. Można tego dokonać w domowym zaciszu. W tym celu potrzebujemy jednak dobrej frezarki. Nie musi być ona bardzo wysokiej jakości, bowiem nie będzie ona użytkowana codziennie, a co więcej będziemy pracować jedynie na swoich paznokciach. Warto pamiętać, że frezarka musi być dedykowana do wykonywania pedicure. Ma ona większą moc, gdyż paznokcie u nóg są znacznie grubsze, niż u rąk. Dobrze wybrać urządzenie z frezami kamiennymi oraz diamentowymi, gdyż pomagają one szlifować i matowić  płytkę paznokcia. Frezarka powinna posiadać co najmniej trzy rodzaje wierteł, jednak jej moc nie powinna być zbyt wysoka. Jest to istotne szczególnie na początku przygody z frezowaniem paznokci pod pedicure. Moc urządzenia nie powinna mieć więc więcej niż 20 W. Warto również wyposażyć się we frezarkę do pięt, która pozwala wykonać profesjonalny pedicure niczym w salonie podologicznym.

Polecamy szczególnie:

Frezarka profesjonalna

Frezarka do użytku domowego znacznie różni się od tej, która wykorzystywana jest w salonach podologii czy też w salonach kosmetycznych. Różnica jest przede wszystkim w cenie. Ta jednak bierze się z większej funkcjonalności frezarek profesjonalnych. Jakie cechy powinna mieć frezarka do gabinetu podologii? Przede wszystkim musi ona zawierać pochłaniacz pyłów pracy na sucho. Tego rodzaju pedicure, wykonywany na sucho, jest o wiele bardziej efektywny. Oczywiście podolodzy mogą wykonywać go na mokro. Wtedy wybierają oni frezarki z ze sprayem, które jednak powodują, że skóra jest lekko wilgotna. Efekty pracy na takiej skórze trudniej jest ocenić. Natomiast w przypadku frezarek z pochłaniaczem pyłu, ten jest zbierany do środka, przez co nie wpływa na pracę podologa ani samej frezarki. Najlepiej wybrać frezarkę, której obroty nie przekraczają 25 tysięcy na minutę. Dlaczego właśnie taką? Ponieważ są one tańsze w stosunku do tych, które osiągają obroty rzędu 40 tysięcy na minutę. Dodatkowo pozwalają one wykonać pedicure z większą precyzją. Frezarka musi być łatwa w utrzymaniu, a więc czyszczeniu. Nie powinna ona pracować zbyt głośno, gdyż jest to niekomfortowe przede wszystkim dla klientów, ale również pracowników salonu kosmetycznego czy podologicznego. Przy zakupie frezarki zwróćmy także uwagę na jej gabaryty. Ważna jest waga oraz wielkość, szczególnie gdy chcemy świadczyć usługi mobilne. Duże i ciężkie urządzenie trudno będzie przenieść we własnym zakresie, natomiast praca specjalisty podologii bez frezarki praktycznie nie może się odbywać w kontekście wykonywania pedicure.

Koszty zakupu frezarki

Do użytku domowego możemy wybrać tańszą frezarkę, której ceny zaczynają się już od 100 zł. Jeśli jednak chcemy, aby frezarka posłużyła nam dłużej, wybierzemy nieco droższy i bardziej wytrzymały model. Tymczasem specjalista z zakresu podologii nie powinien oszczędzać na zakupie dobrej frezarki. Jest ona narzędziem, które może posłużyć przez lata. Co więcej, zwróćmy uwagę na ilość części zamiennych dodawanych do poszczególnych modeli. W droższych jest ich więcej, co na dłuższą metę może być dla nas korzystne. Im droższy model, tym – zwykle – bardziej funkcjonalny, stąd nie oszczędzajmy na zakupie dobrej frezarki do pedicure.