Jak wybrać serwis samochodowy, który spełni nasze oczekiwania?

Jak wybrać serwis samochodowy, który spełni nasze oczekiwania?

Jak wybrać serwis samochodowy, który spełni nasze oczekiwania? Posiadając auto niejednokrotnie przyjdzie nam oddawać je do serwisu samochodowego – choć nie chcielibyśmy tego robić, regularnie trzeba dokonywać jego przeglądów technicznych. Samochody nie należą też do bezawaryjnych – zwłaszcza te nowoczesne, w których w grę wchodzi elektronika.

Niezależnie od powodu, za sprawą którego poszukujemy serwisu tego typu, powinniśmy przyłożyć się do tego, by wybrać ten naprawdę godny naszej uwagi. W końcu oddamy w jego ręce rzecz bardzo kosztowną, bez której często nie moglibyśmy się obyć. W naszym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze serwisu samochodowego, wyszczególniając podstawowe warunki, jakie powinien spełniać, aby stać się naszym wyborem.

Określenie oczekiwań podstawą w wyborze

Jak wybrać serwis samochodowy, który spełni nasze oczekiwania?
Jak wybrać serwis samochodowy, który spełni nasze oczekiwania?

Szukając takiego miejsca, jak serwis samochodowy, wybór mamy naprawdę ogromny – w każdym mieście swoje usługi świadczy wielu mechaników, spośród których musimy wybrać tego “naszego”. Podstawą w tym wszystkim jest określenie tego, czego się potrzebuje – pozwoli nam to nie tylko łatwiej wybrać serwis ukierunkowany na świadczenie usług ściśle z tym związanych, ale też pozwoli mieć świadomość na temat usterki czy wady, której chcemy się pozbyć. Ta przyda się do weryfikacji uczciwości serwisu (te, niestety, słyną z naciągania swoich klientów na usługi, które nie zawsze im się przydają, a które “musiały zostać zrobione). Idźmy do warsztatu z konkretnym problemem i wymagajmy rozwiązania tylko niego.

Cechy idealnego serwisu samochodowego

Wiedząc już, czego oczekujemy i z jakim problemem się zmagamy, a także posiadając podstawowe informacje na temat naszego samochodu i tego, co znajduje się w jego wnętrzu, możemy przystąpić do właściwego poszukiwania. Istnieje wiele czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę celem ustalenia, czy dany serwis samochodowy rzeczywiście sprawdzi się w naszym przypadku i sprawi, że wyjedziemy z niego autem w pełni sprawnym, z uśmiechem na ustach i portfelem pełnym zaoszczędzonych pieniędzy.

Do tych czynników należą:

– uczciwość warsztatu – ta powinna być widoczna już przy rozpoczynaniu naszej współpracy z nim; od razu powinny nam zostać przedstawione wszystkie warunki współpracy wraz z szacunkową ceną, jaką będziemy musieli zapłacić za naprawę naszej usterki (szacunkowa to nie ostateczna, gdyż w międzyczasie może wyjść “coś jeszcze” – ważne jest jednak, żebyśmy wiedzieli, w jakim zakresie kwotowym będziemy się poruszali); ważne, aby firma sporządzała z nami protokół oddania auta i wszystko realizowała w zgodzie z literą obowiązującego prawa – musimy być odpowiednio zabezpieczeni na każdą ewentualność;

– wykwalifikowana kadra – nawet jeśli ciężko jest to określić w czasie pierwszej wizyty w warsztacie, już samo rozejrzenie się po nim może nam dać wgląd na to, czy ludzie pracujący w nim wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi, czy raczej błądzą dookoła bez większego pojęcia na temat tego, co robią;

– porządek w warsztacie – tutaj nie ma co oczekiwać schludności i czystości w stylu iście skandynawskim – nie o to zresztą powinno nam chodzić; ważne jednak, by warsztat był po prostu uporządkowany, a zatem taki, w którym wszystko ma swoje miejsce, a narzędzia wiszą na specjalnych wieszakach zamiast być porozrzucane po całym miejscu pracy ; ważne jest również to, w jaki sposób zabezpieczane są samochody na czas ich naprawy – jeżeli akurat trafimy na moment naprawy, będziemy mogli też obserwować, jak są traktowane przez pracowników;

– opinie na temat serwisu – często zdarza się tak, że nie sprawdzamy renomy danego warsztatu samochodowego, po prostu kierując się do tego, który akurat ma “okienko” i jest w stanie szybko załatwić sprawę, z którą przychodzimy; to błąd – zawsze przeglądam Internet w poszukiwaniu osób, które już zdążyły skorzystać z danego warsztatu; nie szukamy takiego, który spełniałby wymagania wszystkich i zadowoliłby każdego, a takiego, który nie popełnia karygodnych błędów, których nie chcielibyśmy uświadczyć w przypadku naszego auta;

– zainteresowanie warsztatem – to jesteśmy w stanie określić patrząc na parking, ale też na kolejkę do naprawy – czasem warto poczekać na to, by zostać obsłużonym w sposób profesjonalny i zgodny z naszymi oczekiwaniami; uważajmy jednak, by kolejka czy duże zapełnienie parkingu pod warsztatem nie sugerowały przestojów w jego pracy czy też ociągania się z jej wykonaniem – zazwyczaj zależy nam na czasie i jak najszybszym odzyskaniu naszego samochodu.

Podsumowanie

Wybór serwisu samochodowego, wbrew wszystkim pozorom, nie należy do najłatwiejszych i często zmusza nas do długich i żmudnych poszukiwań – jeśli oczywiście zależy nam na tym, aby nasze auto oddać w dobre ręce i nie martwić się o to, co zostanie z nim zrobione. Plusem tego wszystkiego jest jednak to, że po wybraniu warsztatu samochodowego, z którego będziemy zadowoleni, będziemy mieli to z głowy i będziemy mogli korzystać tylko z jego usług również przy kolejnych awariach, usterkach czy przeglądach. Wybierzmy więc dobrze, a już zawsze będziemy wiedzieli, gdzie kierować się w przypadku jakichkolwiek problemów z samochodem.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl