Jesteś tym, co jesz

Jesteś tym, co jesz

Jesteś tym, co jesz – zdrowy styl życia stał się ostatnio bardzo modny. Na każdym kroku widzimy konta w sieciach społecznościowych promujące zdrowy styl życia, bycie szczupłym, muskularnym i perfekcyjnie wyglądającym. Żyjąc w świecie, w którym dążymy do własnej perfekcji i znajdujemy sposoby dołączania do ludzi wierzących w zasady – jestem zdrowy. Jak to zrobić? Co powinienem zrobić? Bez wątpienia jedną z najważniejszych zasad jest nasza dieta. Jesteśmy tym, co jemy doskonale sprawdza się w tej wersji.

Jeśli jemy fast foody, a słodycze są naszą przekąską, to czego oczekujemy? Nasza dieta ma 70% wpływ na nasz wygląd. Nic dziwnego, że powinniśmy traktować to tak poważnie. Oczywiście planowanie posiłków to jedna z opcji, na którą zdecydowanie należy zwrócić uwagę, ponieważ daje możliwość wyboru żywności odpowiedniej do utraty wagi, utrzymania odpowiedniej wagi, a co najważniejsze, prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dlaczego nasze menu jest tak ważne

Jesteś tym, co jesz
Jesteś tym, co jesz

Duży odsetek osób boryka się z nadwagą. Jest to szczególnie widoczne w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o Polskę, wciąż zbyt wiele osób zmaga się z otyłością i nadwagą, ale na szczęście na tym froncie wiele zaczęło się zmieniać. Ludzie zaczynają zauważać, że wellness to nie tylko moda, ale sposób bycia, który daje nam szczęście, radość, witalność, samorealizację i możliwość spełnienia wszystkich naszych marzeń. Jeśli chcemy być zdrowi, najpierw musimy zacząć od tego, co mamy na talerzach. Dla początkujących lub tych, którzy nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, zestawy posiłków są świetną opcją dla wszystkich walczących o lepszy wygląd. Dlaczego warto dokonać tego wyboru? Menu to podstawa do rozpoczęcia zrzucania zbędnych kilogramów. Oczywiście równie ważna jest aktywność fizyczna, którą powinniśmy robić przynajmniej 3 razy w tygodniu, ale zdecydowanie ważniejsza jest nasza dieta. Powinniśmy mieć na uwadze ilość spożywanych kalorii oraz kalorie, które trafiają do naszych żołądków. Bez dużej wiedzy trudno jest osiągnąć pożądane rezultaty w tym zakresie, dlatego w wielu przypadkach posiłki dietetyczne są najlepszą opcją do wyboru. Firmy oferujące tę formę gastronomii mają dietetyków i kucharzy, którzy dostarczają klientom zestaw posiłków pod daną kaloryczność, w pełni dostosowany do ich potrzeb, rekomendacji i wymagań. Jeśli więc chcemy zacząć dążyć do lepszej wersji siebie, planowanie posiłków jest bardzo dobrym wyborem.

Catering czy gotowanie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystko zależy od wielu czynników. Jednym z elementów jest czas. Niektórzy ludzie dużo pracują i nie mają absolutnie czasu na stanie w kuchni. Więc zamiast gotować, wybierają jedzenie w restauracjach. Niestety ta forma diety rzadko prowadzi do utraty wagi. Jeśli więc nie mamy możliwości samodzielnego przygotowania posiłków, pakowanie posiłków jest z pewnością najlepszą opcją, na jaką możemy postawić. Jeśli jednak mamy mało czasu, gotowanie własnych posiłków okaże się równie dobre i sprawdzone. To nieprawda, że ​​zdrowe gotowanie trwa dłużej. Na przykład, jeśli stosujemy dietę pudełkową, wystarczy jedna godzina dziennie, aby przygotować pięć posiłków w ciągu dnia. Czy jest ich tak wiele? Poza czasem drugim czynnikiem jest zdecydowanie nasza kuchnia. Nie każdy jest nim obdarzony, więc jeśli w kuchni nie czujemy się w ogóle komfortowo, jedzenie i picie to zdecydowanie opcja, której nie można przeoczyć. Trzecim ważnym czynnikiem jest wiedza lub brak wiedzy. Jeśli w ogóle nie znamy kalorii, nie wyobrażamy sobie ważenia produktów, a te wszystkie zdrowe potrawy całkowicie nas przerażają, to lokale gastronomiczne są naprawdę dobrą opcją dla wszystkich tutaj.

Jaką dietę wybrać?

Jeśli zdecydujemy się jeść i pić, kolejnym krokiem jest niewątpliwie wybór firmy, która może nam to zapewnić. Kupowanie artykułów spożywczych przez cały miesiąc lub długoterminowe zakłady na firmę restauracyjną z pewnością nie są tego warte. Nie każdy serwuje taką samą jakość jedzenia i nie każdy poda nam to, co lubimy. Dieta nie oznacza przymusu, ale samo jedzenie powinno nam sprawiać radość. Bez wątpienia, jeśli chcemy dobrze zjeść i jednocześnie zadowolić nasze kubki smakowe, zdecydowanie warto przyjrzeć się kilku sugestiom i wybrać z nich to, co najlepsze. Skupmy się więc co tydzień na cateringu konkretnej firmy, a po degustacji dań z różnych miejsc przez miesiąc wybierzmy catering, który najbardziej nam odpowiada. Wszyscy wiemy, że w menu odchudzającym najważniejsza jest dla nas możliwość zrzucenia wagi, ale skoro może iść w parze z pysznym jedzeniem, to czemu z niego nie skorzystać, prawda?