Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne drewnopodobne, imitujące drewno łączą w sobie to, co najlepsze z dwóch najpopularniejszych materiałów podłogowych: przytulny, naturalnie ciepły urok drewna z elegancją i wygodą wysokiej jakości ceramiki. Coraz więcej osób docenia niezawodny, przyjazny dla środowiska, zdrowy styl życia, środowisko domowe i dlatego preferuje wysokiej jakości, trwałe, przyjazne materiały budowlane. Ponieważ ceramika wyróżnia się najlepszymi właściwościami spośród wszystkich wymienionych aspektów, coraz popularniejsze staje się projektowanie wnętrz z wykorzystaniem płytek ceramicznych drewnopodobnych.

Praktyczne płytki ceramiczne drewnopodobne

Czy to w salonie, na tarasie, w oranżerii czy w sypialni, czarująca gracja płytek ceramicznych https://ceramixplytki.pl/ o ciepłej palecie barw w połączeniu z namacalną naturalną strukturą drewna tworzy wszędzie przytulny klimat. Ceramika jest również łatwa w utrzymaniu, mocniejsza niż drewno i jest idealnym przewodnikiem ciepła na ogrzewaniu podłogowym, zachowując optymalną wydajność systemu grzewczego. Płytka szybko i prawie bez strat przenosi ciepło na powierzchnię podłogi. W ten sposób posadzka ceramiczna zwiększa efektywność energetyczną systemu i w najlepszy możliwy sposób wyrównuje dystrybucję ciepła z elementów grzejnych. Tak więc płytki, wizualnie zbliżone do drewna, dbają o zdrowy mikroklimat w domu i przyjemnie ciepłe uczucie bosych stóp.

Nowoczesna deska ceramiczna, która doskonale prezentuje się w klasycznej jodełce lub tradycyjnym parkiecie ułożonym równolegle do siebie. W dużym formacie ta płytka doskonale imituje drewniany odpowiednik i tworzy doskonały klimat wiejskiego domu. Płytki ceramiczne imitujące drewno są wysoko cenione nie tylko przez rodziny z dziećmi, miłośników psów i właścicieli ogrodów, ale także przez każdego, kto na co dzień lubi otaczać się pięknymi rzeczami.

Płytki ceramiczne są:

  • Odporne na zarysowania.
  • Posiadają właściwości antypoślizgowe.
  • Odporne na brud i wilgoć.
  • Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i renowacji.

Płytki ceramiczne drewnopodobne w aranżacji wnętrz

W ostatnim czasie płytki ceramiczne drewnopodobne https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne znalazły szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. To aktualny trend każdego sezonu. Dzięki talentowi i wysiłkom wiodących producentów powłoki ceramiczne są nie do odróżnienia od drewnianych odpowiedników nie tylko z wyglądu, ale nawet w dotyku. Jednak w przeciwieństwie do swojego naturalnego pierwowzoru, nie wchłaniają wilgoci, dzięki czemu nie boją się destrukcyjnego działania wody i pojawienia się pleśni. Ponadto drewnopodobne płytki są niezwykle odporne na wstrząsy mechaniczne i inne agresywne wpływy zewnętrzne.

Wszystkie te właściwości sprawiają, że są niezastąpionym materiałem do wykańczania zarówno pomieszczeń komercyjnych, jak i prywatnych, gdzie w przyszłości spodziewane są duże obciążenia. Innowacyjne technologie umożliwiają dziś tworzenie powierzchni ceramicznych, które nie tylko mają spektakularny design, ale także mają aksamitną teksturę, która jest przyjemna w dotyku. Dotykanie ich daje niezapomniane wrażenia, porównywalne do dotknięcia np. drewna czy tkaniny. Płytki ceramiczne niemal idealnie odwzorowują szorstkie przetworzone deski, do których produkcji użyto różnych gatunków drewna.

Płytki ceramiczne drewnopodobne do różnych pomieszczeń

Płytki ceramiczneProjektanci coraz częściej wykorzystują drewno we wnętrzach łazienek. Faktura drewna na płytkach ceramicznych nadaje łazience komfortu i spokoju. Takie płytki mają charakterystyczne zalety, które wywyższają tę powłokę jeszcze przed laminatem, parkietem czy deską litą. Zastąpienie drewna ceramiką ma swoje zalety, pozwala łączyć pomieszczenia o różnych funkcjach. Te same płytki można zastosować w kuchni, salonie i na tarasie. Za pomocą płytek ceramicznych z łatwością połączysz wszystkie pomieszczenia w jedną przestrzeń.

Płytka bez problemu wytrzyma rozbitą filiżankę i wysokie obcasy, a także deszcz i mróz. Z biegiem lat wygląd płytki i jej jakość nie ulegają zmianie. Płytki ceramiczne drewnopodobne można wykorzystać nie tylko na podłogę. Może być wykorzystana jako okładzina na wannę, ozdobna powłoka na odcinku ściany, obszar wokół umywalki lub muszli klozetowej, we wszystkich tych przypadkach będzie wyglądała pięknie i ekologicznie. Jeśli Twoja decyzja projektowa jest wystarczająco odważna, możesz poeksperymentować z różnymi odcieniami i wybrać płytki ceramiczne https://www.hotelpergamin.pl/plytki-ceramiczne/ imitujące drewno zarówno na podłogi, jak i ściany.

Faktura i kształty płytek ceramicznych imitujących drewno

Najpopularniejsze są te, które występują w postaci krótszych lub dłuższych desek. Są najbardziej uniwersalne, pasują do różnych wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i rustykalnych. Nie ma chyba gatunków drzew, które nie zostałyby skopiowane w tej formie. Zwolennicy popularnego stylu skandynawskiego z łatwością odnajdą jasne ceramiczne deski, często chłodne w tonacji, z niewielką ilością sęków i gładką fakturą. Po przeciwnej stronie gamy stylistycznej znajdują się ciemne, głęboko brązowe płaszczyzny, z wyrazistymi słojami, z licznymi sękami i kaflowymi powierzchniami, jakby śladami po narzędziach stolarskich. Parkiet ceramiczny można układać na wiele sposobów – np. klasyczne podłogi drewniane z uskokiem stałym lub nierównym, w jodełkę, jak parkiet lub jak zwykłe prostokątne płytki. 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl