Praca kontenerów chłodniczych

Praca kontenerów chłodniczych

Praca kontenerów chłodniczych –  w przypadku towarów łatwo psujących się istnieje tylko jedna możliwość długoterminowego lub szybkiego transportu kontenerowego – zastosowanie kontenerów chłodniczych gwarantujących warunki temperaturowe każdego produktu. Kontenery REF są szeroko stosowane na całym świecie, a ich jakość umożliwia transport ekologicznych produktów, żywności i towarów na duże odległości zgodnie z przepisami transportowymi dotyczącymi zewnętrznych temperatur szokowych.

Nieprzerwana praca kontenerów chłodniczych

Kontener chłodniczy – Ref wyposażony jest w agregat chłodniczy. Jest podobny do naczepy chłodni, ale w kontenerze, który jest podłączony do źródła zasilania. Jest głównym elementem transportu kontenerów chłodniczych w punktach przeładunkowych. W przypadku awarii zasilania, Ref nie wykona funkcji utrzymywania temperatury. Nowoczesne chillery są bardzo ekonomiczne i pozwalają automatycznie zapewnić warunki potrzebne do transportu.

Bezpieczeństwo ładunku w kontenerach chłodniczych

Gdy agregat jest nieczynny podczas transportu, kontener zostaje przeniesiony do kategorii izotermicznej. Izotermy odniesienia są pożądane w wielu rodzajach transportu ładunków, aby zapobiec zmianom wilgotności i temperatury podczas transportu. Przykładem może być transport mebli drewnianych lub plastikowych akcesoriów sportowych. Właścicielom ładunków łatwiej jest ubezpieczyć ewentualne konsekwencje standardowej wysyłki w kontenerach i zabezpieczyć ładunek w kontenerach chłodniczych.

Zobacz koniecznie:

W zależności od zastosowań w obsłudze ładunków magazynowych, kontenery rafowe są często poszukiwane przez rolnictwo. Aby nie wyposażać drogich magazynów magazynowych w kruszywo, znacznie łatwiej jest kupić kontenery chłodnicze, które są łatwiejsze w naprawie i utrzymaniu. Jeśli główny element kontenera chłodniczego ulegnie awarii, jego instalację można po prostu zastąpić nowym lub podobnym typem starego. Wszystkie kontenery chłodnicze są jednolite, a zespoły robocze różnych producentów są odpowiednie dla każdego rodzaju kontenera.

Powiązane opłaty za kontener chłodniczy

Koszt kontenera chłodniczego jest bardzo zróżnicowany w zależności od stanu technicznego stropu izotermicznego, innych elementów kontenera oraz roku produkcji chillera. Wybór kontenera do przechowywania towarów w odpowiedniej temperaturze to również kwestia techniczna, co oznacza, że ​​kupujący muszą przetestować instalację i sprawdzić jakość kontenera. Okres gwarancji na kontenery chłodnicze zależy od roku produkcji i agregatu chłodniczego. Nowy pojemnik REF jest kilkakrotnie droższy od starego.

Sprawdź również:

Wynajem kontenerów chłodniczych

Właśnie rozpocząłeś działalność gospodarczą, a musisz tylko schłodzić się sezonami i musisz tymczasowo rozbudować magazyn chłodniczy, wtedy leasing kontenerów chłodniczych jest dla Ciebie odpowiedni. Dzierżawa chłodni nadaje się do przechowywania towarów wymagających odpowiednich warunków temperaturowych przez określony czas.

          • Minimalne wymagania – wystarczy postawić kontener chłodniczy na płaskiej powierzchni i podłączyć go do sieci 380 V.
          • Mobilność – uniwersalny rozmiar i waga kontenerów chłodniczych ułatwiają załadunek i rozładunek oraz zapewniają transport w dowolne miejsce.

Kontenery chłodnicze dla sklepów, produkcji i rolnictwa

Wszyscy chodzą do sklepu, jeśli nie codziennie, to przynajmniej raz w tygodniu. Oczywiście każdy kupujący, niezależnie od dochodów, chce świeżego, nienaruszonego produktu. Dotyczy to zwłaszcza kategorii nabiału, która jest towarem nietrwałym i krótkotrwałym. Trudno więc wyobrazić sobie sklep bez przynajmniej jednej chłodni. Dzięki takim urządzeniom świeża żywność, zimne piwo, mrożone ryby i mięso mogą pozostać naturalne przez długi czas.

Praca kontenerów chłodniczych
Praca kontenerów chłodniczych

Wszystkie sklepy muszą mieć niezbędną spiżarnię: mięso, ryby, lody, nabiał i inne produkty. Musi być ich kilka dla każdej kategorii produktów. W końcu każdy produkt wymaga własnych warunków przechowywania i własnego poziomu temperatury. Ale oprócz sklepów, kontenery chłodnicze są również wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym. Wiele leków wymaga również odpowiednich warunków przechowywania lub ich właściwości terapeutyczne mogą ulec zniszczeniu.

Kontenery chłodnicze są często wynajmowane do transportu różnych roślin i przechowywania kwiatów. Pojemnik jest również wymagany w restauracjach, hotelach i innych placówkach, które mogą wymagać świeżych produktów. Utrzymanie odpowiedniej temperatury dla każdego produktu jest kluczem do udanego, dobrze prosperującego biznesu.

Duże kontenery chłodnicze są szczególnie wymagane w produkcji, gdzie ważna jest również zgodność ze wszystkimi standardami przechowywania produktów. Jeśli potrzebujesz go na krótki okres, zawsze możesz wynająć kontener chłodniczy. Ekspert zawsze pomoże Ci wybrać naczynie o odpowiednim poborze mocy i zakresie temperatur, ponieważ mogą się one również różnić.