QLED 55 Q95T

QLED 55 Q95T

QLED 55 Q95T – kupując nowy telewizor większość naszych klientów zwraca uwagę na bardzo powierzchowne jego elementy – wielkość ekranu, wygląd całej konstrukcji oraz warstwę audiowizualną. Te wszystkie rzeczy zaiste są bardzo ważne, jednak nie są czymś, w obrębie czego powinno się zamykać. Naszym klientom polecamy spojrzenie na wiele innych parametrów, często mających bardzo duży wpływ na wszystkie z tych wspomnianych, a zazwyczaj zwiększających komfort korzystania z tego urządzenia.

Telewizor powinno się kupować “na wyrost”. Technologia bowiem galopuje do przodu, a sam w sobie stanowi on urządzenie na lata – właśnie dlatego już zawczasu powinno się pomyśleć nad rozwiązaniem, które będzie uniwersalne, a za kilka lat gotowe na przyjęcie wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Prawdą jest, że najlepiej wybrać taki telewizor, który będzie pasował do indywidualnych potrzeb – my jednak polecamy wejście w model “o klasę wyżej”.

Jednym z tych telewizorów, które w naszym sklepie – wcale nie bez powodu – cieszą się dużym zainteresowaniem jest Samsung QLED 55″ Q95T (QE55Q95TATXXH).

Samsung QLED 55″ Q95T – podstawowe informacje

QLED 55 Q95T
QLED 55 Q95T

Samsung QLED 55″ Q95T to tegoroczny flagowiec koreańskiego producenta, reprezentujący linię 2020. Stanowi odpowiedź na olbrzymie zainteresowanie rynkiem produktami prezentującymi najwyższą możliwą jakość obrazu w rozdzielczości 4K – jest to model potężny, bo bazujący na procesorze Quantum 4K. To właśnie on, obok technologii Bezpośredniego Strefowego Podświetlenia 16x, ma największy wpływ na ostateczną jakość obrazu, wydobywając z każdej sceny pełnię czerni i bieli, gwarantując precyzyjny kontrast i olbrzymią ilość detali.

Samsung QLED 55″ Q95T posiada ultra szerokie kąty widzenia, co czyni go modelem uniwersalnym, pozwalającym na oglądanie go z każdej pozycji, również w jasnym pomieszczeniu (za sprawą filtrów antyrefleksyjnych). Za pośrednictwem technologii Inteligentnego Skalowania do 4K potrafi radzić sobie ze źródłami niższej rozdzielczości, skalując je do 4K przy jednoczesnym kompensowaniu utraty jakości poprzez odtwarzania utraconych szczegółów i wyostrzanie konturów zarówno obiektów, jak i tekstu. Co ważne, telewizor jest adaptacyjny pod kątem obrazu – zmienia jasność automatycznie w zależności do panujących dookoła niego warunków oświetleniowych (i nie tylko). Ważna jest też w nim technologia OTS, dzięki której telewizor zapewnia kinową jakość dźwięku podążającego za akcją na ekranie, wykorzystującą do tego przestrzeń dookoła niego.

Do najważniejszych, ale nie jedynych funkcjonalności tego telewizora zaliczyć trzeba:

  • Remote Access – funkcjonalność, za sprawą której jesteśmy w stanie zamienić go w jeden z ekranów komputera, zwiększając tym samym swoją przestrzeń roboczą i dając mu niemal nieograniczone możliwości związane z wygodnym odtwarzaniem treści.
  • Multi View – ta funkcja pozwala na oglądanie kilku rodzajów treści na jednym ekranie, dzieląc go na dwie części. W jednej z nich telewizor wyświetla właściwy sobie obszar, w drugiej – chociażby to, co udostępniamy mu ze smartfona.
  • Aktywny Wzmacniacz Dźwięku (AVA) – za sprawą tej funkcji telewizor na bieżąco dostosowuje swoją głośność, by wydawany przez niego dźwięk był słyszalny również w nieprzychylnych temu warunkach (na przykład w czasie odkurzania).
  • “Dotknij i Wyświetl” – dzięki tej funkcjonalności wystarczy jedno stuknięcie w ekran smartfona, by przenieść wyświetlany przez niego obraz na ekran telewizora i błyskawicznie móc cieszyć się czy to multimediami, czy też tekstem na dużej powierzchni roboczej.

Samsung QLED 55″ Q95T – główne zalety

  • Nietuzinkowy wygląd – bezramkowy design pozwala w pełni skupić się na tym, co wyświetla telewizor, a nie na nim samym. W ten model zaadaptowano jeden niemal niewidzialny przewód, który pozwala pozbyć się mnóstwa kabli i posiada świetne walory estetyczne.  
  • Kompatybilność z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami – telewizor doskonale współgra z innymi rozwiązaniami z Inteligentnego Domu, pozwalając kontrolować każdy z nich. Za jego pośrednictwem, bez ruszania się z kanapy, możemy regulować oświetlenie, pracę robota sprzątającego, ale i chociażby sprawdzać, co jest w lodówce.
  • Ekran idealny do każdych potrzeb – 55 cali nasi klienci uważają za idealne do domowego użytkowania.
  • Bogactwo funkcjonalności – telewizor został naszpikowany funkcjonalnościami, które rzeczywiście przydają się w życiu codziennym, podnosząc jego komfort. Podczas gdy inne urządzenia prezentują dodatki-ciekawostki, niepraktyczne, ale imponujące znajomym na imprezach, Samsung QLED 55″ Q95T imponuje każdego dnia.
  • Świetna jakość dźwięku i obrazu – telewizor bazuje na unikalnych rozwiązaniach jego producenta, gwarantujących mu osiąganie jakości obrazu i dźwięków nie porównywalnej z tą proponowaną przez konkurencyjne produkty. Dzięki technologii Quantum Dot urządzenie jest w stanie wyświetlić przeszło miliard odcieni kolorów, pozwalając cieszyć się niesamowicie realistycznym obrazem – niezależnie od jasności, którą się ustawi, albo która zaadaptuje się automatycznie do aktualnie panujących warunków.