Wybór sukni ślubnej – czego unikać?

Wybór sukni ślubnej – czego unikać?

Wybór sukni ślubnej – czego unikać? Wybór sukni ślubnej to trudne zadanie, zwłaszcza gdy ze wszystkich stron jesteśmy zasypywane mnóstwem reklam, porad i ofert salonów ślubnych. Łatwo się pogubić w natłoku możliwości, a to może zaowocować nieprzemyślanym, zbyt pochopnym wyborem, który może skończyć się tym, że nasza wymarzona suknia ślubna okaże się nieodpowiednia, albo co gorsza, kupimy suknię, która będzie koszmarnie niewygodna. Jak tego uniknąć? Oto kilka porad. 

  • Wybór sukni ślubnej – umiar

Prawdopodobne jest, że wiele kobiet zanim uda się do konkretnego salonu sukien ślubnych, będzie przez jakiś czas oglądać suknie na stronach internetowych, zbierać pomysły i inspiracje, które pozwolą jej podjąć decyzję o tym, czego oczekuje od swojej sukni ślubnej. I jest to dobry pomysł, który pozwoli zorientować się w kwestii tego, co oferują projektanci sukien ślubnych oraz jakie, mniej więcej, są ceny sukien. Jednak wiąże się z tym również pewne niebezpieczeństwo. To znaczy, gdy będziemy przeglądać setki różnych sukien ślubnych ozdobionych perłami, drapowaniami, koronką, kryształkami, efektownymi wycięciami i tak dalej, łatwo popaść w przesadę, co może się skończyć próbą połączenia ze sobą tych wszystkich dodatków u krawcowej. A to prosta droga to stworzenia kiczowatej sukni ślubnej. Lepiej wybrać jeden element, który stanie się kluczową ozdobą naszej sukienki. Elegancja i piękno zawsze szły w parze z prostotą.

  • Wybór sukni ślubnej – uwaga na doradców

Wybór sukni ślubnej – czego unikać?
Wybór sukni ślubnej – czego unikać?

Warto przedyskutować z kimś wybór konkretnej sukni ślubnej, ale należy mieć na uwadze to, że różne osoby mogą mieć różne gusta i preferencje, dlatego też rola doradcy powinna trafić do osoby, której gust jest podobne do naszego. Warto również, aby była to osoba szczera, która szczerze powie co do nas pasuje, a co nie. Najgorsza sytuacja ma miejsce wtedy, gdy Pannę Młodą otacza grono samych pochlebców, którym będzie się podobać wszystko, cokolwiek wybierzemy. Przez to możemy mieć duży problem z trzeźwą oceną poszczególnych sukien ślubnych. Unikać powinnyśmy również doradczyń, które zwracają uwagę tylko na modele sukienek, które im odpowiadają i w których one wyglądałyby dobrze, zwłaszcza, gdy nasza doradczyni posiada zupełnie inną budowę ciała niż my. Najlepiej wybrać doradczynię, która pomoże nam w ocenie naszych wad i zalet oraz będzie w stanie ocenić, czy dany model sukni ukrywa niedoskonałości, a eksponuje zalety.

Jednocześnie należy zachować dystans wobec sprzedawców, którzy zachwalają nasz wygląd w każdej sukni, którą założymy, zwłaszcza, jeśli dostrzegamy w lustrze, że wcale tak dobrze nie wyglądamy w danym modelu. Takim sprzedawcom zależy tylko na sprzedaży jakiejkolwiek sukni, a nie na udzieleniu pomocy kupującemu.

  • Wybór sukni ślubnej – ambitne plany dietetyczne

Wiele kobiet przed ślubem decyduje się na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne oraz na dietę, aby zgubić parę kilogramów i móc założyć konkretny model sukni ślubnej. Niektóre panie nawet kupują wcześniej mniejszy rozmiar sukni, aby była to dla nich dodatkowa motywacja do utrzymania diety. To nie jest dobry pomysł. Możliwe, że nie uda ci się utrzymać diety, albo, co jest jeszcze gorsze, utrzymasz dietę i nie schudniesz. Zmiana kształtu ciała i zrzucenie kilku kilogramów to długotrwały proces, na który składa się wiele czynników. Nigdy nie chudniemy w konkretnych partiach ciała. Wiele zależy od naszej genetyki.

  • Wybór sukni ślubnej – sukienki z przeceny i sklepy internetowe

Suknie ślubne są drogie. Raczej nikt nie zaprzeczy. Dlatego też powinno się podejść z dystansem do wszelkich okazyjnych ofert, zwłaszcza, jeśli znajdziesz adnotacje, że produkt jest wysyłany z Chin. Chińskie prawo nie przewiduje kar za podróbki, więc jest duże prawdopodobieństwo, że kupujesz podrobiony produkt, który może się okazać źle uszytą sukienką ze złej jakości materiałów. Bezpiecznym wyjściem jest zakup wymarzonej sukni w cieszącym się dobrą opinią sklepie internetowym, ale nie łudźmy się, że w takim sklepie znajdziemy tanią sukienkę. Raczej ceny będę podobne do tych, które mają salony mody ślubnej.

Natomiast jeśli decydujemy się na zakup w outlecie lub na wyprzedaży, powinnyśmy dokładnie obejrzeć oferowaną suknie i sprawdzić czy nie ma ukrytych wad. Na wyprzedażach często oferowane są ostatnie modele różnych sukni ślubnych, więc jeśli znajdziemy taką, która wygląda wspaniale, ale niestety, nie ma odpowiedniego rozmiaru, warto ocenić, czy przypadkiem nie uda się jej przerobić u krawcowej.

  • Wybór sukni ślubnej – budżet

Trzeźwa ocena finansów jest ważna przy zakupie sukni ślubnej. Zanim przystąpimy do wycieczek po salonach mody ślubnej, warto określić swoje granice i najlepiej, abyśmy w ogóle nie podchodziły do kolekcji, które przekraczają nasze możliwości finansowe. Po przymierzeniu drogich sukien od renomowanych projektantów, prawdopodobnie żadna z tańszych opcji nie będzie nam się podobać. Najlepiej w salonie ślubnym od razu określić, w jakim przedziale cenowym szukamy sukni ślubnej. Oszczędzi nam to czas, ponieważ sprzedawca pokaże nam tylko te suknie, które będziemy w stanie kupić.