Esperal Poznań

Esperal Poznań

Esperal Poznań, nazywany potocznie wszywką alkoholową, stanowi farmakologiczny sposób leczenia choroby alkoholowej. Niestety, nie zawsze jest to skuteczna metoda, gdyż esperal i jego oddziaływanie jest niezwykle indywidualne. O ile wybranym pacjentom pomóc może w powróceniu do zwykłego życia, inni mogą nie zauważyć najmniejszego postępu podczas walki z chorobą alkoholową. Esperal jest bardzo popularny w naszym kraju, a wybrane osoby przechodziły zabieg jego wszycia sporą ilość razy. Niestety, nie pozostaje on wolny od efektów ubocznych i zanim zdecydujemy się na użycie go, powinniśmy zdawać sobie sprawę z wszelkich związanych z nim konsekwencji.

Esperal – czym jest?

Esperal Poznań https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/, czyli tak zwana wszywka alkoholowa jest w rzeczywistości lekiem, który na rynku polskim już nie istnieje. Pod taką nazwą produkowano go jeszcze kilka lat temu i mocno zakorzeniła się ona w pamięci rodaków. Obecnie lekarze proponują pacjentom nie esperal, ale substancję, która zwana jest disulfiramem. Poza samą nazwą, nie istnieją pomiędzy nimi żadne różnice. Czynna substancja mocno działająca z alkoholem, pozostaje taka sama.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Chcąc wytłumaczyć zasadność sięgnięcia po esperal https://wszywka-alkoholowa.com.pl/ oraz całą ideę powstania takiego sposobu przeciwdziałania chorobie alkoholowej należy wyjaśnić, jaki wpływ wykazuje on na proces leczenia osób uzależnionych od alkoholu. Niestety, ale alkoholowa wszywka jest tylko jedną z części terapii. Jej najważniejszym celem będzie wywoływanie awersji do przyjęcia wysokoprocentowych płynów. Podobne metody stosowane są w czasie rzucania nałogu tytoniowego. pacjent, który poddał się wszyciu esperalu w parę minut po wypiciu napoju zawierającego alkohol, doświadczy wielu niezbyt przyjemnych efektów będących rezultatem reakcji alkoholu z substancją aktywną. W efekcie u takiej osoby nietolerancja na alkohol zwiększy się nawet dziesięć razy.

Skutki uboczne zastosowania Esperalu

Wśród efektów ubocznych użycia Esperalu w połączeniu z alkoholem, należy wymienić: 

  • lęki,
  • zaczerwienioną twarz,
  • przyspieszone bicie serca,
  • nagły skok ciśnienia,
  • uczucie duszności,
  • nadmierna potliwość,
  • zawroty głowy,
  • bóle głowy,
  • wymioty,
  • nudności.

Symptomy te mogą się utrzymywać nawet do kilkunastu godzin po spożyciu napoju wyskokowego, zaś zaczynają się najczęściej parę minut po wypiciu. W najgorszym razie spożycie alkoholu z wszywką alkoholową pod skórą, może się zakończyć zawałem mięśnia sercowego.

Jakie opinie ma Esperal?

Esperal PoznańOpinie związane z esperalem są różnorodne. Tak samo jak w wielu innych metodach albo pomocniczych środkach w wychodzeniu z alkoholizmu. Niektórym osobom esperal gwarantuje stałą abstynencje, gdyż po długim czasie nie picia są już na tyle silne i oswojone z sytuacją, aby wytrwać w postanowieniu i nie zmieniać tego. Dla innych zaś informacja, iż alkoholowa wszywka działa wyłącznie przez wybrany czas i to ona jest przyczyną niezbyt przyjemnych symptomów, nie zaś alkohol sam w sobie wzmaga proces, tak zwanego odliczania do ostatniego dnia oddziaływania specyfiku.

Znacznie lepsze rezultaty mogą zostać osiągnięte, kiedy wszywka alkoholowa zostanie zastosowana w połączeniu z odpowiednią terapią. Mogą to być chociażby spotkania w gronie anonimowych alkoholików czy też sesje indywidualne z terapeutą.

W sieci zapoznać się możemy z wieloma opiniami na temat tego, iż ktoś podjął decyzję odnośnie zastosowania u niego wszywki alkoholowej, przykładowo już cztery razy w swoim życiu i zaplanowałem następny albo wpisy takich osób, które mimo wszywki nie dawały rady przestać pić i nierzadko trafiały do szpitala. Na pewno plus stanowi fakt, iż podczas oddziaływania substancji wchodzących w reakcję z napojami wyskokowymi dla osób pijących i ich rodzin, nawet parę miesięcy świętego spokoju może wykazać znakomity wpływ. Jeżeli zaś osoba uzależniona ograniczy używkę wyłącznie na czas zaszycia, po czym wróci do nałogu i po pewnym czasie zdecyduje się znowu na esperal znaczy to, iż w jego wypadku lek nie wykazuje właściwego zastosowania i traktuje się go w roli doraźnej pomocy, nie zaś jako próbę zupełnego rozwiązania problemu.

Zabieg wszycia esperalu – przeciwwskazania

  • psychoza,
  • niedoczynność tarczycy,
  • choroby wątroby,
  • choroby nerek,
  • padaczka,
  • cukrzyca,
  • schorzenia układu oddechowego.

Esperal – jak długo działa?

Esperal pod postacią wszywki może działać do kilku miesięcy, zwykle dziewięć, niemniej jednak u wybranych osób przykre efekty po spożywaniu napojów alkoholowych spotęgowane oddziaływaniem specyfiku, mogą utrzymywać się nawet przez cały rok. To jedna z przyczyn, dla których stanowi on tak powszechny element antyalkoholowej terapii.

Zalecenia w przypadku wszywki alkoholowej

Wszywkę alkoholową stosuje się na życzenie osoby uzależnionej, niemniej jednak razem z jej zastosowaniem dobrze będzie podjąć odpowiednią terapię psychologiczną. Zwykle przynosi to najlepsze długoterminowe rezultaty. Jest tak, ponieważ terapia uzależnienia od alkoholu nie opiera się wyłącznie na toczeniu walki z nałogiem, zaś właściwie na pogodzeniu się z nim.